دنیای اقتصاد - بازار زمین و ویلا در شمال

دنیای اقتصاد – بازار زمین و ویلا در شمال

دنیای اقتصاد – بازار زمین و ویلا در شمال

یکی از بنگاهداران واقع در شهر رویان استان مازندران درباره وضعیت کنونی بازار خرید و فروش ویلا به دنیای‌اقتصاد گفت: رونقی که در بازار معاملاتی ویلا در سال 86 شکل گرفت بعد از آن دیگر رخ نداد و از سوی دیگر هر سال بازار با افت بیشتری از لحاظ استقبال نسبت به سال‌های پیش مواجه می‌شود.
احمدزاده در ادامه افزود: در محدوده شهر رویان قیمت فروش واحدهای ویلایی طی2 سال گذشته به میزان خیلی جزئی مورد نوسان قرار گرفته و تقریبا نرخ‌های پیشنهادی یک سیر ثابتی را طی می‌کند، اما متقاضیان از همین قیمت‌های منصفانه هم استقبال کافی به عمل نمی‌آورند و این بی‌اعتنایی باعث شده برای نمونه ویلایی با زمینی به متراژ 200 متر مربع به همراه 100 متر مربع بنا که سال گذشته با قیمت 85 میلیون تومان به بازار فروش عرضه شده بود حالا با نرخ 72 میلیون تومان هم مشتری نداشته باشد.
هم‌اکنون قیمت هر متر مربع زمین‌های ساحلی مرغوب از متری 300 هزار تومان به بالا و قیمت هر متر مربع زمین‌های جنگلی مرغوب از 200 هزار تومان به بالا در حوالی رویان از سوی مالکان قیمت‌گذاری می‌شود. البته ارزش این زمین‌ها به متراژ یا همان قواره و بسیاری از مسائل دیگر مربوط می‌شود.
طبیعت دست‌نخورده دلیل رونق بازار
از سوی دیگر مشاور املاکی در شهر چمستان، بازار خرید و فروش ویلاهای مسکونی را این چنین توصیف کرد: منطقه رو به رشد چمستان به دلیل کیفیت آب‌وهوا و منظره طبیعت که دستخوش کمترین میزان ساخت‌وساز در مقایسه با شهرهای شمالی بوده، باعث شده است تا هر رهگذر یا مسافری تصمیم به خرید ویلای هر چند نقلی در منطقه را بگیرد.
کاظمی تاکید کرد: معمولا قیمت فروش واحدهای ویلایی در محدوده چمستان، یک ماه باقی مانده به عید شروع به نوسان می‌کند که این مساله تا پایان فصل تابستان ادامه دارد، چراکه از ابتدای سال جدید بازار معاملاتی با رونق مواجه می‌شود و استقبال متقاضیان در تابستان هم ادامه دارد اما در اواخر شش ماه اول سال به دلیل اینکه بازار خالی از مشتری می‌شود قیمت‌ها بدون کاهش ثابت باقی می‌ماند. ویلاهای رو به جنگل، ویلاهای رو به دریا و ویلاهایی که در روستاها واقع می‌شوند از نرخ‌های متغیری برخوردار هستند.
رونق بعد از فروردین
یکی از فعالان بازار مسکن در استان مازندران معتقد است در تعطیلات نوروزی که مسافران زیادی به شهرهای شمالی سفر و اقامت می‌کنند و در این مدت متقاضیانی که قصد خرید دارند با بررسی مسائل مربوط به خرید ویلا و سکونت در محل مورد نظر، تصمیم به خرید می‌گیرند و بعد از فروردین در اردیبهشت ماه اقدام به خرید می‌کنند. وی در ادامه تصریح کرد: اکثر متقاضیان به دلیل اینکه به دور از هیاهوی شهر خود به دنبال آرامش هستند به خرید ویلا در حومه شهر رو می‌آورند. در حال حاضر کمترین قیمت پیشنهادی هر متر مربع زمین با کاربری مسکونی در شهرهای اصلی مازندران 400 هزار تومان و بیشترین قیمت هر متر مربع زمین حدود 2 یا 3 میلیون تومان از سوی مالکان پیشنهاد می‌شود.
کاهش قیمت فروش به دلیل رقابت
برخی از مشاور املاک بر این باورند هنگامی که بازار خرید و فروش املاک مملو از واحدهای فروشی باشد اما مورد استقبال متقاضیان قرار نگیرد فروشنده‌ها به کاهش قیمت رو می‌آورند.
حسین‌زاده، بنگاهداری فعال در حوالی شهر آمل در این باره به دنیای‌اقتصاد گفت: هم‌اکنون بازار معاملاتی ویلاهای مسکونی با توجه به نزدیک بودن به سال نو، تعریفی ندارد و رکود بر بازار این بخش از املاک سایه انداخته است.
وی در ادامه افزود: بومیان این منطقه که صاحب زمین هستند این روزها با ساخت‌و‌ساز قصد دارند به بازار خرید و فروش واحدهای ویلایی یا زمین راه پیدا کنند، به همین خاطر افزایش تعداد فروشنده‌ها باعث شده تا نرخ‌های منصفانه‌ای برای فروش زمین یا ویلا اعلام شود.

ویلا باغ ساحلی در شمال – ویلا باغ ساحلی در سرخرود – ویلا باغ در شمال – ویل ساحلی در شمال – ویلا شهرکی در شمال – ویلا باغ شهرکی – ویلا باغ ساحلی – ویلا شمال – ویلا در شمال – ویلا باغ سرخرود – ویلا باغ برای فروش در شمال – ویلا باغ ارزان – خررید ویلا باغ در شمال – فروش ویلا باغ در شمال – خرید و فروش ویلا باغ در شمال -ویلا باغ -ویلا – باغ – 10 سایت برتر ویلا باغ در شمال – 10 سایت برتر املاک در شمال – ده سایت برتر – 10 سایت برتر ملک و ویلا در شمنال – 3 سایت برتر ویلا باغ در سرخرود – سایت – املاک
ویلا ساحلی سرخرود – ویلا در شمال – ویلا شمال- ویلا زیر قیمت در شمال – ویلا شمال – ویلا در شمال – ویلا ساحلی در سخرود – 10 سایت برتر املاک در شمال – 10  سایت برتر ملک و ویلا در شمال – ویلا شهرکی در شمال – ویلا ساحلی زیر قیمت در شمال – ویلا شمال ارزان قیمت

ویلا ساحلی در سرخرود

ویلا ساحلی در شمال

ویلا ارزان در شمال -ویلا ساحلی شمال

ویلا زیر قیمت در شمال – خرید ویلا در شمال 

فروش ویلا در شمال – ساحلی – ویلا – شهرکی 

10 سایت برتر ملک و ویلا در شمال

10 سایت برتر املاک در شمال

ویلا در شهرک دریا کنار

– ویلا در شمال

– ویلا استخردار در بابلسر

– ویلا بابلسر – ویلا استخر دار

ویلا استخردار – ویلا شهرک برند شمال

– ویلا دریاکنار در شمال

– دریاکنار

– بابلسر – ویلا 

 

10 سایت برتر ملک و ویلا در شمال 

 

ویلا استخردار در شمال

استخردار – ویلا ارزان -ئ ویلا لوکس – ویلا برند

– شهرکی – ساحلی – ویلا شهرکی –

ویلا ساحلی در شمال

– ویلا شمال – ویلا ساحلی در سرخرود –

ویلا ساحلی شمال

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *