تکنیکی در مورد سخنوری

آنچه را به دیگران ارائه میدهید مهم نیست؛

بلکه نحوه ارائه دادنتان مهم است.

 

حال فرقی نمیکند به دیگران محصولی را برای فروش ارائه دهید یا شخصیت تان را برای ایجاد یک رابطه؛ مهم نحوه ارائه دادنتان است. شما اگر فروشنده باشید، میتوانید به کمک این نصیحت یک جمله ای بیل گیتس، یک محصول بد را با یک ارائه خوب بفروشید و اگر از آن پیروی نکنید شاید یک محصول عالی را هم نتوانید با یک ارائه بد بفروشید…

پس نتیجه میگیریم، نحوه ارائه دادن و مهارت سخنرانی و سخنور بودن بخش جدایی ناپذیر زندگی مان است… ما به هر نحوی اگر میخواهیم موفقیت هایی در زندگی بدست آوریم نیازمند ایجاد ارتباط با دیگران هستیم که موثر بودن هر ارتباطی میتواند شتاب ما را برای رسیدن به موفقیت چند برابر کند ! پس یکی از مهارت های مهم موفقیت یعنی سخنوری را باید هرچه زودتر یادبگیریم.

اکثر افراد؛ به این دلیل به سمت این مهارت مهم نمیروند، زیرا از صحبت کردن در جمع و اعلام وجود کردن و جلب توجه ها ناخودآگاه واهمه دارند.
اگر این مقاله را خوانده باشید (فرمول جادویی مازلو) درک کرده اید که : این افراد برای این از سخنرانی در جمع نمیترسند چون میخواهند بترسند ! بلکه؛ این افراد یادنگرفتند چطور در جمع سخرانی کنند. اگر افرادی که از سخنرانی در جمع واهمه دارند، مهارت سخنوری را بیاموزند، هرگز از استفاده از آن ترسی نخواهند داشت بلکه لذت خواهند برد ازینکه در جمع بخواهند ابراز نظر کنند.

پس اگر در هر دسته ای که قرار دارید : سخنران هستید اما حرفه نیستید، دوست دارید سخنران باشید و یا از سخنرانی در جمع ترس دارید؛ این مقاله دقیقا برای شماست زیرا؛
شما در این مقاله 9 تکنیک سخنرانی از برترین سخنرانان تاریخ را میخوانید که به شما آموزش میدهند به صورت فوری و سریع در مهارت سخنرانی استاد شوید. تنها چیزی که بعد از خواندن این 9 تکنیک دارید؛ به مدت 21 روز تمرین روزانه 30 دقیقه است… همین.

شما بعد از خواندن این مقاله تبدیل به یک سخنور ماهر و فوق حرفه ای در سخنرانی میشوید که هر روز با انجام یک سری تمرینات خاص مهارت سخنوری تان را پرورش میدهید بدون اینکه نیاز به کلاس و دوره خاصی داشته باشید ! پس اگر بدنبال یک برگه تقلب سخنرانی هستید؛ این مقاله را از دست ندهید.

در 30 دقیقه تبدیل به یک سخنران حرفه ای شوید
10 تکنیک فوری که شما را تبدیل به سخنران حرفه ای میکند :

  1. شناسایی و تجسس مخاطب :
    اولین تکنیک برای اینکه یک سخنور و سخنران حرفه ای باشید؛ شناسایی و تجسس مخاطبانتان است. شما قبل از اینکه سخنرانی کنید باید شناخت خوبی از مخاطبانتان داشته باشید.

چه رده سنی هستند؟ چه شغلی دارند؟ از چه شهری هستند؟ بدنبال چه چیزی هستند؟ چقدر با شما آشنا هستند؟ از موضوع سخنرانی چه چیزهایی میدانند؟ چطور با شما آشنا شدند؟ و …
سخنرانان بزرگ؛ هرگز بدون یک برگه کامل از آمار مخاطبانشان در سخنرانی ها شرکت نمیکنند؛ چرا؟ زیرا شما اگر نیاز و دغدغه فکری مخاطبانتان را بدانید؛ میتوانید کاری کنید آنها با علاقه بیشتری به سخنان شما گوش دهند و نفوذ کلام تان نزد آنها افزایش پیدا کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *